Nie zasłaniaj grzejników meblami i zasłonami. Pozwól ciepłemu powietrzu kierować się do środka pomieszczenia zamiast w kierunku okna.
Wietrzymy mieszkanie krótko (5-15 min.) i intensywnie przy minimalnym ustawieniu termostatu grzejnikowego, by po chwili znów cieszyć się ciepłem w zdrowej atmosferze. Po zamknięciu okna temperatura szybko wróci szybko do normy, dzięki ciepłu ukrytemu w ścianach i stropie.
Nie blokuj przepływu powietrza z nawiewników okiennych! Bez napływu świeżego powietrza wentylacja mechaniczna nie zadziała a na ścianach może pojawić się skroplona wilgoć oraz pleśń.
Ogrzewanie w budynku jest sterowanie automatycznie przez pogodynkę. Gdy temperatura spada poniżej 15°C ogrzewanie zaczyna działać. Grzejniki również działają automatycznie – gdy w kuchni jest nagrzane powietrze (np. od kuchenki czy piekarnika) grzejnik może być zimny, ponieważ zadana temperatura w danym pomieszczeniu została osiągnięta.
Jeśli grzejnik jest gorący na górze a zimny na dole wszystko jest w porządku.
Gdy jest odwrotnie oznacza to, że należy odpowietrzyć grzejnik. Możesz to zrobić samodzielnie a w problemu skontaktować się z konserwatorem budynku)
Nie przegrzewaj niepotrzebnie mieszkania w czasie dnia gdy mieszkanie jest puste – wtedy wystarczy utrzymać temp. 18-20°C. Jeśli jednak lubisz wrócić po pracy do już ogrzanego mieszkania rozwiązaniem jest zamontowanie inteligentnych głowic termostatycznych i np. za pomocą aplikacji w telefonie steruj temperaturą w każdym pomieszczeniu o danej godzinie.